SUS na Święcie Wolności i Praw Obywatelskich w Gdańsku (zapowiedź)

Opublikowane przez Daniel Sjargi w dniu

W dniach 3-4 czerwca 2023 r. zapraszamy serdecznie do odwiedzenia stoiska Stowarzyszenia Umarłych Statutów w Strefie Społecznej Święta Wolności i Praw Obywatelskich w Gdańsku. Do Waszej dyspozycji będą działacze SUS — Daniel Sjargi, Jan Korczyński, Łukasz Korzeniowski i Krzysztof Karwowski — którzy odpowiedzą na pytania z zakresu prawa oświatowego, opowiedzą o bieżącej działalności stowarzyszenia, a także podzielą się inspiracją do wprowadzania zmian w środowisku szkolnym.

Stoisko SUS będzie otwarte w godzinach 11:30-21:00 (3 czerwca) i 11:30-18:30 (4 czerwca).

Zapraszamy również do uczestnictwa w wydarzeniach pobocznych, w szczególności w debatach z udziałem naszych przedstawicieli:

sobota, 3 czerwca 2023 r., godz. 13:00, Europejskie Centrum Solidarności — debata „Propozycje dla Polski — rozmowa obywatelska o przyszłości” organizowana przez Ogólnopolską Federację Organizacji Pozarządowych, Fundację im. Stefana Batorego i Europejskie Centrum Solidarności, w której weźmie udział prezes Łukasz Korzeniowski (dowiedz się więcej).

sobota, 3 czerwca 2023 r., godz. 17:00, strefa debat na Hali Praw Obywatelskich — debata „Organy społeczne szkoły. Perspektywy i wyzwania” organizowana przez Stowarzyszenie Umarłych Statutów, w której wezmą udział: wiceprezes Daniel Sjargi i członek Jan Korczyński, a także zaproszeni goście: Anna Knight (Przewodnicząca Rady Szkoły w Szkole Podstawowej nr 50 w Gdańsku), Wojciech Widzicki (Przewodniczący Rady Rodziców w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku) i Kinga Klonowska (Członkini Rady Szkoły w XV Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku, radna Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska).

niedziela, 4 czerwca 2023 r., godz. 14:00, strefa debat na Hali Wolności — debata „CIAŁO WYKLUCZONE — co zrobić, by młodym ludziom było lepiej” organizowana przez Fundację Fala Nowej Kultury, w której weźmie udział wiceprezes Daniel Sjargi.

Więcej informacji na temat Święta Wolności i Praw Obywatelskich w Gdańsku znajdziecie na stronie internetowej 4czerwca.gdansk.pl.