ZARZĄD

Łukasz Korzeniowski PREZES Prawami ucznia zajmuje się od 2018 r. Oprócz statutów, lubi czytać też Szymborską czy Barańczaka, inspiruje się Gombrowiczem i Rimbaudem. Jeździ na rowerze, gra w badmintona i tenisa. Kiedyś marzył, by zostać archeologiem i odkrywać grobowce faraonów, najpewniej jednak zostanie niestety prawnikiem. W SUS odpowiedzialny po trochę za wszystko (bo taka rola prezesa).
Michał Czesnowski WICEPREZES Działacz społeczny od 2018 r., członek organów doradczych i eksperckich władz miejskich oraz wojewódzkich. Reprezentował Polskę w Szwecji opracowując rekomendacje dot. polityki młodzieżowej, reprezentant uczniów w ramach Wojewódzkiego Okrągłego Stołu Oświatowego w Gdańsku. Prywatnie wielbiciel książek i zapalony kolekcjoner czasomierzy. W SUS odpowiedzialny m.in. za współpracę i pozyskiwanie funduszy.
Daniel Sjargi WICEPREZES Działacz społeczny, zaangażowany m.in. w służbę na rzecz społeczności lokalnej oraz wśród młodych dorosłych. W wolnej chwili lubi czytać, grać w szachy, a także poznawać nowych ludzi i kultury. Chrześcijanin. W SUS zajmuje się sprawami personalnymi i informacją publiczną.

KOMISJA REWIZYJNA

Adam Jachowicz PRZEWODNICZĄCY Backend Developer samouk, majsterkowicz, miłośnik porządku w każdej postaci. Hobbystycznie drukarz (3D). W SUS działa od 2020 r., pilnuje by sprawy techniczne nie zaprzątały głów innych osób. Do działania motywuje go to, jak wiele jest jeszcze do zrobienia.
Jakub Królik CZŁONEK Student Uniwersytetu Rzeszowskiego i działacz na rzecz praw ucznia. Do SUS dołączył, bo uznał że przynamniej w ten sposób sprawi, że inni uczniowie będą mieli łatwiej. W Stowarzyszeniu zajmuje się przede wszystkim moderowaniem grupy i sporządzaniem pism interwencyjnych. W wolnym czasie lubi grać na komputerze, brać udział w rozgrywkach ASG i rozwijać inne zainteresowania.

PION INTERWENCJI

Michał Bronicki KOORDYNATOR Działacz społeczny, prawnymi aspektami oświaty zajmuje się od 2018 roku. Nałogowy nabywca literatury w ilościach niemożliwych do przeczytania. Pasjonat sportów zimowych oraz dobrej muzyki.
Sebastian Płachecki CZŁONEK Radca prawny, szczecinianin od urodzenia, w przeszłości działacz samorządów uczniowskich i studenckich. Wierzy, że budowa świadomego społeczeństwa obywatelskiego zaczyna się w szkole, zaś bez praworządnej szkoły nie będzie praworządnego państwa. W SUS od 2020 roku, gdzie zajmuje się przede wszystkim sprawami nietypowymi i wymykającymi się z utartych schematów interwencji.
Jakub Królik CZŁONEK Student Uniwersytetu Rzeszowskiego i działacz na rzecz praw ucznia. Do SUS dołączył, bo uznał że przynamniej w ten sposób sprawi, że inni uczniowie będą mieli łatwiej. W Stowarzyszeniu zajmuje się przede wszystkim moderowaniem grupy i sporządzaniem pism interwencyjnych. W wolnym czasie lubi grać na komputerze, brać udział w rozgrywkach ASG i rozwijać inne zainteresowania.
Mateusz Muszyński CZŁONEK Działacz społeczny, członek SUS od lutego 2021 r., student prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W SUS-ie zajmuje się w szczególności sporządzaniem pism interwencyjnych. Oprócz działalności w Stowarzyszeniu prowadzi badania w zakresie prawidłowości finansowania organizacji pozarządowych w Polsce. Prywatnie wielbiciel pieczenia (i jedzenia) wypieków.
Dominik Nowicki CZŁONEK Od ponad 3 lat zajmuje się tematyką praw ucznia, a także prawem oświatowym. Główną przyczyną wstąpienia do SUS było uświadamianie, że uczeń ma również swoje prawa, które powinny być bezwzględnie przestrzegane, chęć zgłębiania wiedzy na temat praw ucznia, a przy tym możliwość możliwość skutecznego reagowania na nieprzestrzeganie tych praw.
Natalia Sjargi DORADCA ZARZĄDU W SUS zajmuje się przygotowywaniem oficjalnych oświadczeń i korektą tekstów.
Arkadiusz Szolc CZŁONEK Neuroatypowy członek SUS o licznych zainteresowaniach, potrafi spędzać długie godziny programując, czytając przepisy prawne, bądź zanurzając się w książkach o tak nietypowej tematyce jak między innymi fizyka kwantowa (it's not rocket science :)). Jako członek Pionu Interwencji stoi na pierwszej linii frontu w walce o prawa ucznia.
Patryk Wojciechowski CZŁONEK Od najmłodszych lat wykazywał zainteresowanie działalnością społeczną. W SUS działa od marca 2020 roku.
Jan Korczyński WOLONTARIUSZ Zaczął działać w zakresie praw ucznia na fali chaosu prawnego w oświacie podczas pierwszej fali pandemii wiosną 2020 roku. Entuzjasta idei społeczeństwa obywatelskiego oraz praworządności. Prywatnie zainteresowany prawem, polską sceną polityczną oraz szeroko pojętym wszechświatem i związanymi z nim zagadnieniami.
Antoni Byszewski WOLONTARIUSZ Od zawsze zainteresowany działaniem w sprawach pomocy innym oraz prawem oświatowym, w SUS działa od niedawna i zajmuje się monitoringiem szkół. Stowarzyszenie pomogło jemu, więc on pomaga innym. Bezwzględny w dążeniu do celu, aktualnie wiążę przyszłość z prawem. Prywatnie lubi obejrzeć serial czy zagrać w dobrą gierkę. Od jakiegoś czasu fascynuje go fotografia.

PION MARKETINGU

Magdalena Bereda KOORDYNATOR Ta, która doznała niesprawiedliwości, pragnie włożyć całe serce w obronie innych. W Stowarzyszeniu działa od lutego 2020 r, zajmuje się prowadzeniem fanpage i tworzeniem memów. Swoje wolne chwile poświęca nauce, przyjaciołom, podróżom po Polsce oraz łyżwiarstwu. Bardzo lubi pisać do szuflady, a w przyszłości chciałaby dokonać czegoś ważnego.
Mateusz Morawa CZŁONEK Uczeń jednego z krakowskich liceów, związany od szkoły podstawowej z działalnością samorządową. W wolnych chwilach debatuje i udziela się społecznie, do jego głównych zainteresowań poza prawami ucznia należą historia i sporadyczne imprezy ;). W stowarzyszeniu zajmuje się działalnością marketingową, prowadzi live'y, a także pisze posty.
Justyna Czesnowska CZŁONEK Surdopedagog, oligofrenopedagog, anglistka i germanistka z 10-letnim stażem pracy nauczycielskiej. Fascynatka języków obcych i lingwistyki. W pracy zawodowej sprawiedliwość to jej drugie imię, walczy o równe prawa każdego ucznia i respektuje ich potrzeby, wierzac, że bez prawidłowej relacji interpersonalnej nauczyciel- uczeń nie odbędzie się żaden proces dydaktyczny.
Dominik Olczyk CZŁONEK W Stowarzyszeniu od maja 2020 roku, z misją oraz nadzieją że nauka może być rzeczą przyjemną - zarówno od strony prawnej, jak i nieformalnej. Ma na swoim koncie działaność w RDiM przy MEN, ale też pracuje w wielu różnych organizacjach (np. w klubie sportowym), redakcjach gazet czy współpracuje z młodzieżowymi Radami. Obecnie, student zarządzania państwem na UAM.
Kacper Szewczyk CZŁONEK Od 3 lat zajmuje się grafiką, a w szczególności w kreowaniu wizerunku marek. Do SUSu dołączył w styczniu 2021r, w pionie marketingu zajmuje się przygotowaniem materiałów graficznych i dbaniem o spójną identyfikację organizacji. Oprócz designu nałogowo ogląda seriale i poznaję języki obce.
Damian Zdancewicz CZŁONEK Były dziennikarz, związany przez lata przede wszystkim z radiem, ale też portalami internetowymi, gazetami i jedną z lokalnych telewizji. Obecnie zajmuje się komunikacją społeczną dużej samorządowej spółki. A w wolnym czasie wykorzystuje swoje doświadczenie zawodowe, by pomóc odpowiednio donośnie wybrzmieć głosowi uczniów i uczennic, walczących o przestrzeganie ich praw.
Adrianna Miszkiel CZŁONEK Graficzka, która od gimnazjum interesuje się prawami uczniów. W wolnej chwili poświęca czas na dokształcanie się oraz czytanie książek popularnonaukowych. Wśród znajomych jest znana jako ogromny miłośnik wiewiórek. W stowarzyszeniu odpowiada za tworzenie grafik.
Aleksandra Kuśmierz WOLONTARIUSZ Biolożka, która bardziej od zwierząt woli chyba tylko kwestionować autorytety. Od zawsze miała z jakimś nauczycielem na pieńku więc teraz postanowiła przekuć to w coś dobrego. Poza przygotowywaniem od bycia nauczycielką zajmuje się prowadzeniem własnego bloga popularnonaukowego oraz graniem w gry planszowe, fabularne i komputerowe.

PION IT

Adam Jachowicz KOORDYNATOR Backend Developer samouk, majsterkowicz, miłośnik porządku w każdej postaci. Hobbystycznie drukarz (3D). W SUS działa od 2020 r., pilnuje by sprawy techniczne nie zaprzątały głów innych osób. Do działania motywuje go to, jak wiele jest jeszcze do zrobienia.
Kacper Szewczyk CZŁONEK Od 3 lat zajmuje się grafiką, a w szczególności w kreowaniu wizerunku marek. Do SUSu dołączył w styczniu 2021r, w pionie marketingu zajmuje się przygotowaniem materiałów graficznych i dbaniem o spójną identyfikację organizacji. Oprócz designu nałogowo ogląda seriale i poznaję języki obce.
Przemysław Gędźba WOLONTARIUSZ Frontend developer dla którego każda forma rozwoju jest cenną możliwość. W SUS poza rozwojem można pomóc innym, więc czemu i tego się nie podjąć? ;)
Błażej Kłopotek WOLONTARIUSZ Wolontariusz pasjonujący się programowaniem. Zainteresowany również prawami ucznia oraz działaniem społecznym.
Mikołaj Data WOLONTARIUSZ Programista uwielbiający planszówki, książki i muzykę. Tworzy oprogramowanie dedykowane potrzebom stowarzyszenia.